Violence against medical doctors, including its physical, verbal and psychological forms, recently has become widespread in Turkey. Killing of Dr. Ersin Aslan, a thoracic surgeon, was the last horrendous example. Aslan’s death has become the last straw that broke the medical doctors’ back.

Click here to continue


Comments

Loading Facebook Comments ...

4 thoughts on “A Dangerous Game to Play in Turkey’s Health System: Medical Doctors vs. Patients and their Relatives?

  1. Volkan Yılmaz

   Merhaba Nevit bey, eleştirinizi daha detaylı duymaktan memnun olurum. Teşekkürler.

   Reply
   1. Nevit Dilmen

    Bir konuda review yazmak için bu konuya yakından gözlemci olmak gerekitğine inanıyorum. Uzaktan yazılmıştan kasıt yazının her tarafından sizin bizzat bu konuda gözlem sahibi olmadığınızı, haberlerden, sağdan soldan başkalarının gözlemleri ve derlemelerini bir araya getirdiğinizi hissettirmesi. Yazının her hangi bir yerinde değil, tamamında sıkıntı var.

    Reply
    1. Volkan Yılmaz

     Merhaba, ikinci yorumunuzu henüz fark ettim, kusura bakmayın. Biliyorsunuz sosyal bilimciler olarak her toplumsal sorunun içinde bu sorunun aktörlerinden daha az yer alarak, yer aldığımız kadarı üzerinden gözlemlerimiz ile fikirler ve yazılar üretmek durumundayız. Bunun bir diğer alternatifi, doğrudan toplumsal sorunların aktörlerinin kendilerinin fikir ve yazı üretmesi. Birincisini yaparken, ikincisine engel olmamaya kendi adıma dikkat etmeye çalışırım. Ama genel olarak tıp gibi içe kapalı/hekimler ve yeni yeni sağlık ekonomistleri dışında söz üretmenin hayli zor olduğu bir alanda da, sosyal bilimcilerin fikir üretmesinin önemli olduğuna inanıyorum.

     Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.